Skaidrė E6 VS skaidrė C41

Yra tokia mažiukė bėda Lietuvoje, kad šiuo metu, nėra kur ryškinti pozityvinių juostelių. Nenorim būti pikti, bet bene kiekvienas foto-labas jums atsakys, kad skaidrės neryškinsim, nebent cross procesu – ryškinsim kaip klasikinę spalvotą juostelę C41 procesu, kas, tiesą sakant, iškraipo skaidrės spalvas ir gaunate tiesiog spalvotą negatyvą. O skaidrė pozityvu vadinama juk neveltui, turi matyti pozityvius kadriukus.

Būdami LA, JAV radome fainą parduotuvę – Freestyle Photo Suplies, ten mums ir išryškino skaidres – FujiVelvia100 ir ScotchFilm100,o FujiVelvia galim ir palyginti su C41 ryškinimu.

Skaidrė ryškinta properly, E6 procesu

Na, visų pirma – pati juosta, pozityvi, labai graži ir ryški jau žiūrint per lempą. Tik ko Velvia pamačius norėjosi labiau – šviesos. Juosta tikrai kaprizinga ir šviesą mėgsta, todėl jos pagailėti nereikia. Tiesa, tonas gana violetinis ir rožinis.

Juosta: Fuji velvia 100 135
Procesas: e6
FOTOAPARATAS: olympus trip35

Marijos Černiavskaitės nuotraukos

LACMA – Los Angeles Contemporary Museum of Art
Aš ir tram Milane, pakeliui darban
Graži Vasario 16-oji, Vilnius

FujiVelvia ryškinta not properly, C41 procesu

Tačiau anksčiau, kai labai norėjosi tos Velvia juostos, nešdavom į Pro Centrą Vilniuje ir ten mums išryškindavo juostą kaip negatyvą (C41 procesas). Plati juostelė gaunasi arba labai deganti raudona, bene oranžinė, arba raudona su violetiniu atspalviu,

juosta: fuji velvia100 120
Procesas: c41
Fotoaparatas: Diana F+

Marijaus Siliūno nuotraukos

Juosta: FUJI VELVIA100 120
procesas: C41
fotoaparatas: YASHICA 635

Marijos Černiavskaitės nuotraukos

juosta: FUJIVEL VIA100 135
procesas: C41
fotoaparatas: pentax mv1

Domantas Žitkevičius, daugiau jo nuotraukų rasi čia

Palyginimas

Na ir žinoma, lyginti lengviausia identiškas juostas, bet ryškintas skirtingų procesų, tai štai, viršutinė C41, o apatinė – E6. Kuo aš, pamačius pozityvą, apsidžiaugiau labiausiai, tai šaltais ir naturaliais tonais. Nėra tos ryškiai žydros white-balance spalvos.
Nors, ši Velvia ryškinta C41 man labai patiko, žymiai labiau nei raudonai degančios vidutinio formato kvadratinės nuotraukos, bet čia, matyt, todėl, kad labiau prijaučiu violetinei ir rožinei, nei raudonai.

C41: Domantas Žitkevičius, FujiVelvia100 135, ryškinta su C41 procesu (negatyvas)
E6: Marija Černiavskaitė, FujiVelvia100 135, ryškinta E6 procesu (pozityvas)

Išvadėlė

E6 procesas Lietuvoje vis dar nėra prieinamas foto-labuose, todėl mąstome, jog reikėtų tuo užsiimti mums 🙂 Iš tiesų, pozityvinė juostelė išryškinta teisingai yra žymiai tikresnė ir smagesnė.

Fotoaparatas
Diana F+
Juosta
Fuji Velvia 100, 120 film

2 Replies to “Skaidrė E6 VS skaidrė C41

  1. sveiki, ar užsiimate E6 procesu? turiu porą nufotkintų juostų ir neturiu kur Lt išryškinti :/

    1. Labas!
      Kol kas renkame savo E6 juosteles ir ryškinsime, kai turėsime daugiau 🙂 jei neskubiai reikia, tai sek naujienas, pranešime, kai ryškinsim!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.