FujiProvia100F pavirto į negatyvą arba cross-process

Paskutinį balandžio savaitgalį lankemės Rygoje ir susipažinome su Baltic Analog Lab, kur vyko Cross-Process dirbtuvės. Jų metu ryškinome skaidres su C41 chemija. Aš turėjau progą išmeginti FujiProvia100F su Rollei35T fotoaparatu. Naudojom TETENAL C41 chemiją, o apie pačią eigą vėliau papasakosime ir mudu!

Cross-process

Tai toks procesas, kai skaidrinę (pozityvinę) juostelę ryškiname su spalvotos negatyvinės juostelės chemija ir atvirkščiai.

Trumpai apie FujiProvia

Negatyvas gavosi labai rožinis, o pačios fotografijos – žalios su geltonais atspalviais. Viskas priklauso nuo gautos šviesos kiekio – todėl kai kurios nuotraukos žalesnės ar geltonesnės. Kitų nuotraukų tonai išvis arti klasikinių. Apskritai, teisingai ryškinama E6 chemija, FujiProvia100F juosta turi naturalius, žemiškus atspalvius – puikiai tinka portretams. Patarimas būtų fotografuoti tamsiau -1 stop. Pavyzdžiui, turint 100 ISO juostą, įsivaizduoti, kad įsukta mažiau jautri, tai yra 50 ISO juosta.

Spalvos

Čia matote spalvų gamą, kas vyksta su juostelėmis, kai jos yra ryškinamos cross-process (atvirkšiai). Mano naudota FujiProvia100F yra žalioje terpėj, bet visai arti geltonos, todėl balti atspalviai ir yra gelsvi/žalsvi.

Kas pavyko?

Fotoaparatas
Rollei 35T
Juosta
Fuji Provia 100F, 35 mm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.