Ektachrome negatyvas – tikrai pakartočiau!

Tęsinys mūsų praeito įrašo apie cross-process dirbtuve Rygoje 🇱🇻. Jei neskaitėte, tai labai siūlau tai padaryti čia!

Dar nuo kelionės į JAV turėjau įsidėjęs naujai atgimusią pozityvinę Kodak Ektachrome E100 (skaidrinę) juostą 🎞 į naujai įsigytą Canon AE-1 📷. Šiek tiek pasigūglinęs kaip atrodo šita juosta išryškinta cross-process sugalvojau, kad turiu pasiimti ją į dirbtuves ir išfotkinti. Rezultatas tikrai manęs nenuvylė!

Žinojau dar prieš ryškinant, kad rezultatas bus žalsvas. Bet tai nereiškia, kad viskas bus žalia. Anaiptol – gavau skirtingų ryškių spalvų!

Kas tas cross-process? 🤔

Dar kartelį pasikartokime. Cross-process yra juostos ryškinimas chemikaluose, kurie nėra skirti tai juostai. Šiuo atveju ryškinome juostelę C-41 procesu. Normaliu atveju Ektachrome yra ryškinama E-6 procesu.

Rezultatas

Kažkur Vilniaus miškuose
Venice Beach. Priminė, kad vaikystėje labai norėjau važinėti riedlente.
Įdomu buvo stebėti, kad visai maži vaikai su riedlente laksto vos ne geriau nei vaikšto 😄 kaip ir smagu matyti, bet tuo pačiu ir keista, kai supranti, kad pats tikriausiai nugriūtum už kelių metrų.
Šitas vaikas tai išvis kietas. Kaip iš kokio GTA San Andreas žaidimo. O geriausia, kad jis užsispyręs ir pats norėjo išlipti iš duobės. Ir jis šaunuolis!
Ant kupros Marija ir mane paneša.
Man labai patinka šitas kadras. Žiedai geltoni ir ryškūs, bet žiedas šešėlyje žalsvas. Gražu!
Čia viskas gerai, nuotrauka teisingai. Marija prilaiko žemę.

Rezultatas mane nudžiugino, spalvos ryškios gavosi! Viena pusė įdomumo fofografuojant juosta ir yra eksperimentai! Visada skaitmeninę fotografiją gali pafotošopinti, bet čia juk įdomiau, čia viską gali paliesti ir eksperimentus daryti tiesiogiai savo rankomis. Įdomu ir keista tas, kad vis dar nei vienos Ektachrome juostelės neišryškinau E-6 procesu, taip kaip reikia. Įdomu kas gaunasi ryškinant teisingai! 😄


Nori, kad tavo nuotraukos atsidurtų mūsų blog’e? Siųsk nuotraukas į labas@kadrukadras.lt ir kartu parašyk kokiu fotoaparatu bei juostele fotografavai. Nepamiršk ir trumpos istorijos apie atsiųstus darbus!

Fotoaparatas
Canon AE-1
Juosta
Kodak Ektachrome E100, 35mm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.