Kodak Pro Image 100: rekomenduojam!

Šią juostelę turime pas save parduotuvėje. Įsigyti galima čia.

Šią Kodak naujieną aš pabandžiau atostogaudama – kartu su Practica LTL fotoaparatu, kuris turi labai fainą M42 Pentacon lęšį (diafragma atsidaro nuo f/1.8). Man Practica – kaip geresnis Zenit variantas, kadangi išlaikymas prasideda nuo B ir baigiasi 1/1000, yra laikmatis, viduriuose turi ne užuolaidą, o plokšteles ir dar eksponometras veikia žiūrint per akutę, fotografuojant galima modifikuoti nustatymus.

Kalbant apie juosta, Kodak Pro Image 100 išmėginau pirmą sykį. Pats produktas nėra naujas, tiesiog jis neseniai tapo pardavinėjamas Europoje. ISO 100 sako, kad juostai reikalingi šviesūs tonai. Nereikia iš šios juostos tikėtis super kontrastingų spalvų, kadangi jau vien jos kaina yra 1,5 karto mažesnė nei Kodak Ektar.

Tačiau, Kodak Pro Image labai gražiai atkuria veido tonus, puikiai tinka portretams – tiek lauke, tiek studijoje. Kai kurie vertintojai net teigia, kad spalvų paletė čia turtingesnė nei Kodak Portra! Labai smagu matyti tokias dominuojančias oranžinę-geltoną spalvas.

Ši juosta pats tas pradedantiems fotografuoti juostele, kadangi tonai yra švelnūs, spalvos atkurtos maloniai, rezultate, pasirinkę tinkamą šviesą, gausite, ko norite. Labai tinka kelionėms, kadangi skirtingi orai, skirtingai spalvina ir juostelė, o Kodak Pro Image tikrai universaliai tinka visoms oro sąlygoms.

Labai uždaryta diafragma (f/22) ir tiesioginė saulė, juostelę pavertė rausva, ko ir buvo galima tikėtis.

Galu gale, juosta tikrai rekomenduoju, eksperimentuoti su ja galima, bet ir laisvai pasitikėti, vykstant į keliones ir per daug nesukt galvos. Man ji naujas Kodak Color Plus pakaitalas, nors ir lėtesnė, bet daug naturalesnė akiai.

Fotoaparatas
Practica LTL
Juosta
Kodak Pro Image 100, 35mm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.