LomoChrome Purple: maaaagija

Taigi, pagaliau ir mes gavome Lomography siuntą, kurioje buvo seniai lauktos LomoChrome Purple XR 100-400 juostos – tiek siauros, tiek plačios. Juosta ryškinama C41 procesu, todėl ją išsiryškinsi kiekvienam foto lab’e. Juostelės kaina nėra maža, o jos kiekis gana ribotas (parduotuvėje jau yra, spauski čia)

LomoChrome Purple yra Lomography atsakas į legendines infraredines Kodak juosteles Kodak Aerochrome (a.k.a. Ektachrome Professional Infrared / EIR)

Visiškai kaip Kodak, LomoChrome Purple yra neįtikėtina ir labai stebinanti. Įpratę prie klasikinių spalvų ir gana naturalių tonų, juostų entuziastai imasi LomoChrome ir bando pasaulį matyti visiškai melagingomis ir magiškomis spalvomis.

Iš pradžių, sukurta kariniam oro stebėjimui, „Aerochrome“ gali paryškinti žalumynus ryškiai raudonai arba rausvai, atsižvelgiant į naudojamą filtrą. Raudona yra aistros spalva, bet kartu ir pavojus. Fotografai gali paversti kūrybingą sukimąsi tokiu spalvų pasikeitimu, veją paversdami raudonu kilimu, kiemą magijos karalyste, o džiungles – kruvinomis skerdynėmis.

kaip keičiasi spalvos?

iš pateiktos spalvų paletės matom, kad geltonos ir žalios spalvos dingsta, kas pakeičia rožinės ir violetinės, o mėlyna tampa žydra, mėtinė:

ISO

na, o kuo mažesnis (100) juostos ISO, tuo spalvos bus blankesnės, ne tokios sodrios, tačiau su 400 ISO pasimatys tikras LomoChrome charakteris

ir pagaliau – kadrai!

šią juostą išmėgino du fotoaparatai – vienas visiškai simple Konica Pop, kur nustatymų išvis nėra, tik ISO nustatymas ir blykstė, o antrasis tai neseniai Marijaus atkurtas ir suremontuotas Canonet G-III QL17.

Konica Pop, Marijus

canonet, marija

pabaigai

wow, šitose nuotraukose žolė rožinė, medžiai kaip rožės, dangus nebe mėlynas, bet Mikis vis tiek į Mikį panašus. mes labai patenkinti šia juosta ir naująja jos emulsija. Kodak EIR kopija, bet vykusi ir dabar eilė ateis vidutiniam formatui.

Jei tu esi bandžiusi/bandęs šią juostą – pasidalink rezultatais labas@kadrukadras.lt, o šiaip – eiki į parduotuvę ir įsigyk – kol dar liko! Juostą pirkti čia.

Fotoaparatas
Canon Canonet QL17 GIII
Juosta
LomoChrome Purple XR 100-400, 35mm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.