Margo apie jausmus Kodak Portrai 400

Margarita Nemchinova (@nemchinovame)- grafikos dizainerė, iliustratorė ir dažna analoginės fotografijos praktikė – pristato mums savo patirtį ir rezultatus su Kodak Portra 400 35mm juostele ir Rollei 35T fotoaparatu. Margo fotografuoja ir domisi analogine fotografija jau kurį laiką, puikiai supranta ir valdo šviesą, o Kodak Portra 400 išvis yra jos mėgstamiausia juosta.

viską fotografuoju su Kodak Portra 400, ši juosta man yra viena iš nuostabiausių, ką esu bandžiusi. Visada gaunasi šiltos spalvos, o tamsiose vietose šviesa irgi atlieka savo darbą – detalės neužmirštos. Taip pat, nors juosta tobulai atkuria veido tonus ir yra labai tinkanti portretams – peizažai irgi pavyksta labai gražiai!

Kodak Porta šeima

Kaip žinia – Kodak Portra galima rasti 160, 400 ar 800 ISO pavidalu ir ta visiškai nereiškia, jog gausi tą patį rezultatą, tik su viena fotografuosi saulėje, su kita įvairiomis šviesos sąlygomis, o su dar kita – tik kai bus tamsu ir vakarės. Kodak Portra yra garsi ir pasižyminti tuo, jog tobulai atkuria natūralius veido tonus įvairiomis šviesos sąlygomis, yra mažai grūdėta, puikiai tinka tiek profesionaliai portretų tiek socialinei fotografijai, yra šiltų tonų ir yra pasiekiama 35mm, 120 ir didelio formato variantuose.

Portra juostų tonai šilti ir didžiausią skirtumą su kitomis juostomis galima pamatyti žaliuose tonuose – čia jie tiesiog šiltesni. Pavyzdžiui – Lomography Color Negative 400 žalia spalva yra žymiai šaltesnė.

Kas tas f stop , over/underexposing ir kas tas push?

Dažnai sutinkami tokie terminai kalbant apie juostas dažnai sumaišo skaitytoją, o kalbant apie Portra 400, kuri yra labai lanksti tokiems procesams, verta juos ir pristatyti.

Pushing– tai ryškinimo procesas, kuris yra atliekamas laboratorijoje, chemiškai, kuomet juosta yra ryškinama ne jos ISO receptūra. Pavyzdžiui – turime Portra 400 ISO ir fotografuojame viduje, bet mums trūksta šviesos, todėl apsimetame, kad juosta yra 800 ISO. Taip yra išgaunamas 1 stop push – 1 žingsnio push procesas. Šis procesas galioja visai juostai, o ne pavieniams kadrams!

Stop – tai yra ISO matas, jei turime 200 juostą ir ją push’iname 1 stop – tai jau pasiekiame 400 ISO, jei 2 stop – tai 800 ISO ir t.t.

Overexposing/underexposing – tai kameroje atliekami nustatymai – tiek auto, tiek visiškai fotografo pasirinkimu. Jei įvertinę šviesą fotografuojame tamsiau – underexpos’iname, jei fotografuojame šviesiau – overexpos’iname.

Kodak Portra 400

Šiandien pašnekėsim tik apie Kodak Portra 400 – o tokį Portra šeimos palyginimą parašysime kitą kartą. Portra 400 yra viskas ko reikia: greita, mažai grūdėta, spalvota, ryški, aštri ir natūralių tonų. Negana viso to, juosta smagi ir su ja galima žaisti – fotografuojant per šviesiai (angl. overexposing) – juosta parodys daugiau spalvų ir ryškumo, kontrasto, bet su polinkiu į geltoną, fotografuojant tamsiau (angl. underexposing) – kadrai bus kiek migloti ir minkštesni.

Push procesas ypatingai lankstus su Portra 400 – jei fotografuoji viduje, kur mažai šviesos, renginyje, kur nori nesusiliejusių nuotraukų, o fotoaparato nustatymai su 400 ISO rodo, kad bus per tamsu – nieko baisaus! Portra traktuok kaip 800 ar net 1600 ISO ir gausi nesusiliejusius ir gražius kadrus. Tačiau šita taisyklė galioja visai juostai!

ir pagaliau – Margaritos kadrai

ar turi kadrų, kuriais nori pasidalinti? rašyk mums privačiai į ig/fb arba į labas@kadrukadras.lt ir pasidalink savo patirtim su juosta!
Fotoaparatas
Rollei 35T
Juosta
Kodak Portra 400, 35mm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.