Domantas: CineStill50D ir Lago di Garda

Šįsyk kalbiname Domantą Žitkevičių – programuotoją, kuris juostiniu fotoaparatu fotografuoja ir tuo labai mėgaujasi. Atostogaudamas Italijoje, Domantas pabandė CineStill50D, 35mm dieninę spalvotą juostelę. Domantas buvo apklaustas ir štai jo atsakymai!

Kiek laiko praktikuoji juostinę fotografiją ir kodėl?
Dar gana neilgai, 3 metus. Kaip tai prasidėjo? Namie radau sesers, Danijoje, sendaikčių turguje pirktą fotoparatą Pentax MV-1 ir nusprendžiau pabandyt.
Visada mėgau filmus, daugiausia senesnius. Filmas yra daugelio skirtingų dalykų sintezė. Senuose filmuose, kol dar nebuvo skaitmeninių technologijų, labai gerai atsiskleidžia žmogaus vaizduotė, kaip su ribotomis galimybėmis pasiekti stulbinančių rezultatų.
Visada norėjau prie to prisiliesti, tad nusprendžiau išbandyti juostinę fotografiją. Tai bandau iki šiol. Fotografuodamas juosta niekada nežinai koks bus rezultatas, kiekviena nuotrauka savaip unikali. Analoginė technologija, skirtingai negu skaitmeninė, nėra apibrėžta, todėl kaip IT‘yšnikui, tas neapibrėžtumas labai žavi. Nesu labai aktyvus fotografuotojas, dažniausiai fotoparatą pasiimu į keliones.

Kokį fotoaparatą naudoji?

Kaip pradėjau taip ir tebesinaudoju Pentax MV-1. Teko išbandyti ir keletą kitų, tačiau prie šito jau įpratęs.

Ką manai apie CineStill50D?
Labai faina juostelė. Mažas grūdėtumas, vaizdas neišdega. Manau labiausiai tinka fotografuoti vandenį, ten kur mėlyna, žydra, žalia – pietų jūros, vandenynas.

Ką fotografuoji dažniausiai?

Taip jau išeina, kad gamtą. Nelabai mėgstu veržtis į žmonių privatų gyvenimą, tai iš žmonių fotografuoju nebent artimiausius žmones. Kai fotografuoju visada galvoje kirba mintys „šitą scena tiktų filmui“, „būtų geras fonas“, „gražios spalvos“.
Mano nuotraukos, manau, dažnai atrodo lyg pačios būtų nesavarankiškos, kažkokio kito reikalo kontekstas. Gal visada kirba mintis, kad tai tik pasiruošimas kažkam didesniam.

Tavo mėgstamiausia juostelė?
Sunku pasakyt, patinka nedidelio jautrumo juostos, Kodak Ektar arba Kodak Portra.

Koks kitas bandymas? Kokią juostelę artimiausiu metu svarstai išmėginti?
Kada nors noreciau pabandyt Fuji Velvia su E6 procesu (nes teko bandyt tik su C-41)

Domantas fotografijas talpina čia – paspausk ir pamatysi daugiau!

Kadrai

ar turi kadrų, kuriais nori pasidalinti? rašyk mums privačiai į ig/fb arba į labas@kadrukadras.lt ir pasidalink savo patirtim su juosta!

Fotoaparatas
Pentax MV1
Juosta
Cinestill50D, 35mm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.