Palengvėjusi piniginė – laiminga siela: Kodak Ektachrome 100 teisingai

Labai norėjau pamatyti kaip atrodo teisingai ryškinta skaidrė. Juostelę išsiunčiau į Ispaniją. Gavęs sąskaitą išsigandau, bet gavęs rezultatus – netekau amo! Trumpa istorija kaip Kodak Ektachrome 100 juostelę išfotkinau ir kaip ją ryškinau.

Pala pala, kodėl taip baisiai skamba?

Nu ir gavosi, kad už juostelę ir ryškinimą sumokėjau gal 50 eurų! Kodėl tiek daug? Juostelė 18 Eur, ryškinimas ir skanavimas 19 Eur, contact sheet (dar negavau) ir negatyvų siuntimas daaar kažkiek… Nu ir siaubas, kai pagalvoji. Bet paskaičiavau, kad vieno kadro kaina vistiek gavosi mažesnė nei Polaroido (bent taip save guodžiau).

Juostelę ryškinti siunčiau į Ispaniją. E-6 procesas ne taip dažnai sutinkamas mūsų krašte (kol kas, hehe). Įdomu tai, kad anksčiau skaidres darytis buvo galima bet kur. Tikrai kiekvienas esam matę senas tėvų ar senelių skaidres plastikiniuose rėmeliuose. Dabar tiesiog neberyškina E-6 procesu, nes sako, kad neapsimoka, chemija greit sensta.

Tai kas gi gavosi?

Tai ar verta buvo?

Taip! Tikrai netekau amo pamatęs rezultatus. Spalvos nuostabios! Jau seniai turėjau įtarimą, kad ant skaidrės fotografuoti ne tas pats, kas ant negatyvo. Ir neklydau!

Laboratorija tikrai švariai ir tvarkingai atliko darbą. Jokių šiukšlių; spalvos atkurtos gražiai, nuskanuota labai detaliai. Negatyvų dar neatgavau, bet jie jau pakeliui.

Manau, nepaisant šitos gąsdinančios patirties, dar tikrai fotkinsiu ant skaidrės. Rezultatai tikrai labai malonūs.

O kaip jums atrodo – ar verta? 🙂


ar turi kadrų, kuriais nori pasidalinti? rašyk mums privačiai į ig/fb arba į labas@kadrukadras.lt ir pasidalink savo patirtim su juosta!

Fotoaparatas
Canon Canonet QL17 GIII
Juosta
Kodak Ektachrome E100, 35mm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.